Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bohemian Challange Fingerboarding Contest

27. 9. 2006

Dne 10.9. se v Blansku v hale Orel odehrál první z asi 4 závodů řadících se do MČr. Závody začali v 13:30, ale jezdci se rozjíždeli již od brzkých ranních hodin. Ráno se sešel tým lidí, co postavili park, 400 W aparaturu a týpek, co pouštěl hudbu začal vyhrávat - tím to všechno začalo.

V 13:30 se jela kvalifikace streetu, po ní následovalo druhé kolo a pak semifinále a finále. V přestávkách se hodně aktivně trénovalo na další kola závodu. Dopadlo to následovně.

Kvalifikace street

 1. Kari (3P team)
 2. Rassa libre (FMA crew)
 3. Honza Štefan (Fbr Killers)
 4. Cibula (SK)
 5. Egi

Semifinále street

 1. Kari (3P team)
 2. Rassa libre (FMA crew)
 3. Honza Štefan (Fbr Killers)
 4. Cibula (SK)
 5. Séba a Lukáš Sliber

Finále street

 1. Kari (3P team)
 2. Lukáš Sliber (Skotcha)
 3. Honza Štefan (Fbr Killers)
 4. Rassa libre (FMA crew)
 5. Jakub Haluška aka. exoffo (Skotcha)

Minirampa

Další, ale volnou disciplínou, byla minirampa a té se zůčastnila velká vetšina jezdců. Pořadí prvních pěti je následující.

 1. Honza Štefan (Fbr Killers)
 2. Kari (3P team)
 3. Jakub Frýbort (Fbr Killers)
 4. Emil Langer
 5. Cibula (SK)

Závodu se zůčastnilo 33 jezdců z různých koutů republiky od Prahy po Brno až Blansko, Třebíč, Kojetín, Chrudim ale i bratři ze Slovenské republiky, kteří docela ukrutně podiktovali. Na závodech byl stánek Swat Skate Distribution, kde si jezdci mohli koupit vše, co se okolo fbr motá (od trucků, fingrů, gripů, překážek až po ložiska na sk8).

Rozhodčí byli 4, z toho 3 z Blanska a jedna slečna z Prahy. Po skončení závodů se rozdali ceny, které věnovali Swat Skate Distribution, sport shop z Blanska, město Blansko a 3P team a jiní.

Během závodu proběhla beatbox exhibice udělaná el.paccem a pak kratičké představení slepé wady z bK city.

Závod se jel na stavěném parku Black River Ramps, který byl podle názorů závodníků docela v pohodě, až na pár detajlů, které se podařilo během závodu vyřešit. Celé závody byly prolnuty promítáním FBR dvd's.

Myslím si, že se závody letos docela vydařili. A letos se ješte bude snad chystat dvoudenní kemp v Blansku, ale zatím není nic jisté, tak se nechte překvapit.