Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodně rad a návodů

7. 9. 2006

z www.finecboard.ic.cz - good stránka

RADY

Vlastní Grip

Má te na fingru sjetý grip který vubec netahá . Mám pro vás novinku. Vemte kus papíru, cukr(čim hrubší tim lepší) a nějaké to lepdlo jako např:herkules,patex superfix....atd.(Lepidlo by mělo být husté). Niní obkreslete tvary vašeho figeru na papír a vystřihněte . Na papír napatlejte lepidlo(přiměřené množství) a posipte cukrem a přitlačte. Počkejte až zaschne lepidlo a máte grip. Potom stačí udělat dirky a nalepit(nejlepší je lepidlo na papír) grip na desku a vzhůru na prstění fingra.

Vlastní kola

Znáte tu situaci kdy vám jeden z rodičů vletí do pokoje a zařve "co to tu je za rány!" To už se vám nestane . Potřebujete sadu originálních koleček a tenknou , ůzkou , gumovou trubičku . Trubičku nastříhejte na 4 kousky (bude to navlečený na kolečku) . Vemte kolečko a obrušte ho tak aby mělo ještě kulatý tvar ale aby mělo menší poloměr . Je dobré poud máte el. špoubovák tak navléci kolečko na šroubovák a přejíždět přes pilník tak aby se při tom kolečko točilo . No a nyní už zbejvá jen napatlat kolečko lepidlem a navléct gumičku .

Vlastní dřevěná deska

Tak tohle je absolutní luxus . Dřevěná deska je opravdu vynikající věc ale pokud nechcete dávat 500 Kč za originál Berlin Wood tak si prostě udělejte svojí . Budete potřebovat Prkénko ( dost tenké ) , Originál desku TechDeck nebo nějakou formu , kelímek , H20 :-) , a gumičky ( nejlépe takové ty hodně silné ). takže obkreslete desku na prkénko a vyřízněte . Jelikož předpokládám že to není dokonálé tak vemte do ruky šmirgl a vybruste správný tvar . Tak nyní vemte vaše prkénko a přilošte ho k originální desce . Několika gumičkama přimáčkněte ( pozor ať to nerupne ) a vhoďte do kelímku z vodou . Vodu je dobrý mít horkou ale to není důležité . Tak niní děte tak na 5 hodin zkoušet nollie kickflip to blunt . Až upline 5 hodin tak desku vytáhněte , utáhněte gumičky přidejte další a zase děte na 5 hodin zkoušet . Nyní už by to mělo být takže vyndejte desku z vody a hoďte to na topení (ještě to nechte zagumičkovaný jinak by se vám to zkroutilo ) . Tak až to bude suchý tak to odgumičkujte , nabarvěte , nalakujte a je to. No bilo to ajnc cvaj :-)

Vlastní rampy

Nejprve bych vám chtěl dát pár užitečných rad .
1. Je dobré když ji nejprve uděláte rampu ze dřeva potom to pokryjete kartonem a nakonec nejakej pěknej lesklej papír (fasuju je od dědy)
2. Rádiusy je dobré dělat z kartonu a potom lesklí papír jinak se vám budou zadrhávat colca .
3. Když nevíte kde sehnat dřevo , stačí když zajdete k nějaký samoobsluze a tak se poptáte případně se nepoptáte a vemete si to sami :-)

Stržený závit

Takže strženej závit je asi to nejhorší co vás může potkat . Matka vám s osičky furt padá a vám nezbejvá nic jiného než po každym Olliečku šroubovat . Dá se to ale docela jednoduše odstranit . Vemte kleště nejlépe kombinačky a sevřete osičku přesně tam kde je závit . taqk teď vám možná budou týct slzi :-) ale pomalu začněte točit kombinačkama tak aby byl závit totálně na sračky . Když už si myslíte že je to hotoví tak vemte nějakou funkční matičku a hezky pomalu jí začněte šroubovat na osičku . De to ztuha ale de to . No a když jí vyšroubujete tak jste si udělali uplně fungl novej závit .

Ložiska

Než začnu popisovat jak na to tak bych chtel zdůraznit že na tento Tunnigg přišel DRAK takže THX Draku . Je to velice prosté . Vemete si kousek tuhy do propisky a nastříháte jí na tří milimetrové kousky . Tyto kousky budete potřebovat 4 . Nyní zvětšíte díru v kolecku . De to velice jednoduše . Prostě temte kleště do kterých sevřete kolečko no a dal už vemete jen šroubovak balený ke každému fingerboardu a vrtáte vrtáte až je tam díra jak vrata . Kdyby byla díra moc malá tak do ní prostě jednoduše našroubujte šroub a je to ... tedka vemte tu tuhu a vnější stranu pomažte vteřiňákem a strčte do díry v kolečku a nechejte zaschnout . Jakmile jste tohle uspěsně zvládly tak můžete jestě vnitřek promazat a finiiito . Zašroubovat a de se drandit .